Şcoala Gimnazială nr. 162, Sector 1, Bucureşti

business description for search engines

OVERVIEW

The domain scoala162.ro presently has a traffic classification of zero (the lower the superior). We have traversed one page within the web site scoala162.ro and found one website interfacing with scoala162.ro.

SCOALA162.RO TRAFFIC

The domain scoala162.ro is seeing alternating quantities of traffic until the end of the year.
Traffic for scoala162.ro

Traffic ranking (by month) for scoala162.ro

Traffic ranking by day of the week for scoala162.ro

WHAT DOES SCOALA162.RO LOOK LIKE?

Desktop Screenshot of scoala162.ro Mobile Screenshot of scoala162.ro Tablet Screenshot of scoala162.ro

SCOALA162.RO SERVER

We found that a lone root page on scoala162.ro took seven hundred and nineteen milliseconds to load. Our parsers could not detect a SSL certificate, so our crawlers consider scoala162.ro not secure.
85.120.61.136

We observed that scoala162.ro is operating the nginx admin os.

Şcoala Gimnazială nr. 162, Sector 1, Bucureşti

business description for search engines

PARSED CONTENT

The domain states the following, "Bine aţi venit pe site-ul şcolii noastre! În perioada 15 iulie-15 septembrie 2015 se fac înscrieri pentru anul I, Învăţământ A Doua Şansă! Personalitatea profesorului are o influenţă deosebită asupra educării şi formării elevilor." I observed that the web site stated " Schimbarea este în noi! Fiecare, noi toţi, contribuim la această schimbare." They also stated " Fiecare copil pe care îl educăm este un om pe care îl câştigăm. Esenţa problemei nu este ce fel de plan şcolar faci, ci ce fel de persoană eşti. Învaţă-mă să merg şi voi alerga,." The meta header had keyword as the first keyword. This keyword was followed by keyword, keyword, and keyword which isn't as important as keyword. The other words the site uses is keyword.

ANALYZE OTHER BUSINESSES

Școala Gimnazială Nr. 16 Take Ionescu Timișoara -

Valori și principii în educație. Hotărâri ale Consiliului de Administrație.

Scoala 174 Constantin Brancusi

Detalii despre inscrierea in invatamantul primar in anul 2015 gasiti la rubrica Inscrierea in invatamantul primar 2015. Cererile completate pot fi depuse la secretariatul scolii. Model cerere cu datele Asociatiei.

Pia Bratianu

Peace Through Traditional Toys and Games. Calatoria numerelor in jurul Europei. Trecând de la bulevardele aglomerate la străduţele cochete din zona Arcului de Triumf, ai surpriza să găseşti o şcoală. Înconjurată de copaci înalţi şi protejată de un gard impunător din zid, precum zidurile unui castel medieval. Două corpuri de clădire masive, unite printr-o pasarelă, în mijlocul cartierului rezidenţial Parcul Delavrancea. 8211; Școală cu regim de semiinternat. 8211; Sală de sport modernă.